Co można zyskać, decydując się na montaż ogrzewania gazowego?
16304
post-template-default,single,single-post,postid-16304,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Zalety ogrzewania domu gazem

ogrzewanie domu gazem

Zalety ogrzewania domu gazem

Budowa domu lub obiektu użytkowego to nie tylko konieczność wzniesienia samego obiektu, ale też zadbania o niezbędne do jego eksploatacji media. Wśród nich szczególne znaczenie będzie miała energia elektryczna, potrzebna do funkcjonowania większości koniecznych systemów od wentylacji mechanicznej po oświetlenie. Równie ważne okaże się podłączenie się do kanalizacji oraz bieżącej wody czy wykonanie przyłącza gazowego. We Wrocławiu usługi tego rodzaju świadczy firma Aqua Projekt. Warto jednak pamiętać, że dostęp do sieci gazowej to nie tylko możliwość łatwego przygotowywania posiłków dzięki taniej w eksploatacji kuchence, ale również sposób na zapewnienie sobie ogrzewania. Przekonajmy się, jakie zalety ma takie rozwiązanie.

Co daje korzystanie z gazu?

Kocioł centralnego ogrzewania zasilany gazem pozwala na komfortowe pozyskiwanie ciepła. Urządzenia tego rodzaju są praktycznie bezobsługowe. Nie trzeba tu jak przy kotłach węglowych czy pelletowych dostarczać opału i pozbywać się popiołu, a sam kocioł zajmuje niewiele miejsca i załącza się automatycznie w razie potrzeby. Należy też pamiętać, że spalanie gazu nie powoduje powstawania negatywnie wpływających na jakość powietrza pyłów zawieszonych. Kotły gazowe są też proekologiczne, ponieważ są w stanie wykorzystać całą energię zmagazynowaną w tym paliwie. Co ważne, kotły spalające doprowadzany gazociągami metan są stosunkowo tanie w eksploatacji, można je też zamontować choćby w łazience, dzięki czemu nie ma potrzeby wydzielania dodatkowego pomieszczenia na kotłownię.

Jak zwiększyć efektywność zużycia gazu?

Technologia spalania gazu jest bardzo ekonomiczna, a jej opłacalność można dodatkowo zwiększyć, decydując się na urządzenie kondensacyjne. Kocioł tego rodzaju odzyskuje energię zużywaną do zamiany powstającej w wyniku zachodzących reakcji wody w parę, dzięki czemu jego efektywność może znacznie przekroczyć 100%.