Przyłącza gazowe, wodne i kanalizacyjne – ważne formalności
16162
post-template-default,single,single-post,postid-16162,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Opracowanie projektu sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych – niezbędne dokumenty i pozwolenia

projekt sieci kanalizacyjnej

Opracowanie projektu sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych – niezbędne dokumenty i pozwolenia

Wykonanie przyłącza wodnego, kanalizacyjnego i gazowego to proces wymagający wielu pozwoleń. Niezbędne jest także zgromadzenie wymaganych dokumentów. O jakich formalnościach należy pamiętać?

Dokumenty wymagane do przyłącza wodnego, kanalizacyjnego i gazowego

Pierwszym krokiem do wykonania przyłącza wodno-kanalizacyjnego jest złożenie wniosku o wydanie tzw. technicznych warunków przyłączenia. Wniosek ten zawiera dane inwestora, określenie nieruchomości oraz planowaną ilość ścieków i planowane zużycie wody. Innym ważnym dokumentem jest mapka geodezyjna, czyli mapka do celów projektowych. Trzecim etapem jest stworzenie projektu przyłącza, a w sytuacji, gdy sieć kanalizacyjna lub wodociągowa jest zlokalizowana pod ulicą, konieczne jest także przygotowanie projektu reorganizacji ruchu.

A jakie dokumenty są potrzebne w przypadku sieci gazowej? Chodzi m.in. o wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci dystrybucyjnej wraz z załącznikami, wniosek o zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i wniosek o zawarcie umowy kompleksowej dostarczania paliwa gazowego. Niezbędny jest projekt, przyłącza gazowego i instalacji wewnętrznej, pozwolenie na budowę i oświadczenie o gotowości instalacji gazowej do napełnienia instalacji gazowej.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Należy mieć świadomość, że polskie prawo, a co za tym idzie obowiązki klienta, zmieniają się w szybkim tempie. Przepisy, które są aktualne dzisiaj, mogą stracić swoją ważność za parę miesięcy.

Właśnie dlatego wiele osób przekonało się, że dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Nasze biuro projektów we Wrocławiu oferuje wsparcie na każdym etapie starania się o przyłączenie sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej. Już dziś sprawdź naszą ofertę!