Co warto wiedzieć o domowych instalacjach wodno–kanalizacyjnych?
16167
post-template-default,single,single-post,postid-16167,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.5,qode-theme-starflix,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Co musisz wiedzieć o instalacjach wodno – kanalizacyjnych?

instalacja kanalizacji

Co musisz wiedzieć o instalacjach wodno – kanalizacyjnych?

Dostarczanie do budynku czystej wody, a następnie odprowadzanie ścieków jest jednym z najważniejszych mechanizmów w każdym domu. Aby jednak cieszyć się komfortem, konieczne jest stworzenie profesjonalnej instalacji wykonanej zgodnie z najnowszymi zasadami i bazującej na profesjonalnych materiałach. Co warto więc wiedzieć o instalacjach wodno-kanalizacyjnych? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jakie znaczenie ma instalacja wodna?

Instalacja wodna oznacza zazwyczaj trzy różne systemy: instalację wody ciepłej, wody zimnej, a także instalację ogrzewania. Dzięki tym układom w naszym domach, a konkretnie w bateriach, spłuczkach i grzejnikach, jest obecna ciecz, która spełnia szereg funkcji.

Aby stworzyć profesjonalną instalację wodną, konieczne jest wykorzystanie wysokiej jakości rur (zazwyczaj miedzianych), które są spajane ze sobą przy pomocy różnych technik (połączenia nierozłączne i połączenia rozłączne). Ogromne znaczenie ma również poprawny montaż uwzględniający indywidualne wymagania budynku.

Tworząc instalację wodną konieczne jest pamiętanie także o:

  • zapewnieniu właściwego ciśnienia poprzez dobranie odpowiedniej średnicy rur i zamontowanie systemu pompowego,
  • wykorzystaniu materiałów dopasowanych do konkretnego składu wody.

Co warto wiedzieć o instalacji kanalizacyjnej?

Drugą ważną instalacją wewnętrzną jest instalacja kanalizacyjna, która odprowadza ścieki z budynku. Wyróżniamy trzy główne części takiej instalacji, czyli podejścia kanalizacyjne, piony kanalizacyjne (spusty) i poziomy kanalizacyjne.

Instalacja kanalizacyjna musi być wykonana według najwyższych standardów. Znaczenie ma m.in. użycie rur o odpowiedniej średnicy i wykonanych z właściwych materiałów, długość przewodów i sposób ich przebiegu, a także napowietrzanie instalacji.